DSC 9476 1140x761 - Zaraza... Jak to dziwnie brzmi...

Zaraza… Jak to dziwnie brzmi…

Nastały dziwne czasy…

Zaraza… Świat niesamowicie zwolnił… Zakaz wychodzenia, nakaz noszenia masek, zakaz pracy, nauczanie w domu, kolejki do sklepów, brak produktów na sklepowych półkach, informacje z całego świata o zakażeniach, informacje o setkach, a nawet tysiącach zgonów dziennie… Dla mnie to wszystko brzmi jak film, czasem mam wrażenie, że to nie dzieje się naprawdę. Że to jakiś koszmar, albo głupi żart. Ale z drugiej strony – ja sama odczuwam tego poniekąd skutki…

Co u nas?

Siedzimy z moimi chłopcami w domu. Każdego dnia wspólnie robimy lekcje, gramy w gry planszowe, gramy w gry na konsoli, rysujemy, malujemy, czytamy książki. Robimy milion innych rzeczy. I na wszystko to mamy masę czasu… Ja w końcu nadrobiłam obróbkę naszych prywatnych zdjęć, zamówiłam album, nadrobiłam zaległości książkowe i serialowe. Robię mnóstwo zdjęć moim dzieciakom z czego bardzo się cieszę! Bo bywało już tak, że z powodu dużej ilości pracy bardzo to zaniedbałam… Nie cieszy mnie to co się dzieje na świecie, ale pomimo tego, że jestem raczej realistką, czasem nawet trochę pesymistką to i tak staram się dostrzegać chociaż małe plusy tego szaleństwa. Jednym z takich plusów podczas tej zarazy jest to, że mamy podwórko. Mimo tego, że mieszkamy w centrum miasta w bloku, mamy podwórko. Trochę trawy, bramka, mała trampolinka, ale jednak… Taki pierdół, a jak cieszy :)

Lepiej?

Od wczoraj obostrzenia zostały nieco poluzowane. Fajnie, powiedziałabym nawet, że super! Radość wielka! Ale gdzie tu jest logika, powiedzcie mi… Zaraza nie zniknęła! Zamknęli parki, bulwary, a nawet lasy, zakazali ludziom wychodzić z domów, a teraz łaskawie wszystko znowu otwierają. Mogę sobie tylko wyobrazić co się dzieje w tych wszystkich pięknych, spacerowych miejscach kiedy spragnieni spacerów ludzie wyszli tłumnie na dwór z dniem 20 kwietnia… Ja narazie na spokojnie, siedzę nadal w domu, czekam na powrót męża z pracy, a kiedy przyjedzie do domu to wsiądziemy w samochód i wyruszymy gdzieś do lasu, daleko, gdzie nie będzie ludzi. Bo to, że otworzyli parki nie oznacza wcale, że problem z wirusem zniknął. Z dnia na dzień jest coraz więcej zachorowań i zgonów… Nie wychodziłam na spacerki po mieście kiedy nie było jeszcze całkowitego zakazu, nie będę wychodziła i teraz kiedy zakaz został zniesiony.

Wracamy do sesji?

Kolejna sprawa – pozwolenie na sesje zdjęciowe. Jak dla mnie to jest przecudowna wiadomość. Będzie można wykonywać sesje bez maseczek. Wspaniale! Ale tutaj także wszystko w granicach rozsądku. Ja nie ogłaszam teraz od razu, że wracam do sesji, że teraz będę je robiła normalnie jak gdyby nigdy nic. Niestety nie będzie normalnie, bo tak jak pisałam wyżej – wirus nie zniknął, zakażenia wzrastają. Ja jeszcze trochę odczekam, poobserwuje co się będzie działo dalej. Jeśli nie dojdą nowe restrykcje, zakazy, nakazy to myślę, że tak od połowy maja, może pod koniec maja i ja zacznę działać. Oczywiście wszystko z zachowaniem należytej ostrożności. Po głowie chodzą mi sesje z okazji Dnia Mamy. Będę myślała nad jakąś fajną, ciekawą ofertą z tej okazji. Ale tak naprawdę nie jestem w stanie Wam tego zagwarantować. Kto wie co jeszcze wymyśli rząd…

Co będzie dalej?

Pozostaje nam jedynie czekać na rozwój sytuacji. Ale każdy ma swój rozum, każdy może się domyśleć, że wirus tak po prostu nie zniknie, że nasza gospodarka nieźle dostanie przez to wszystko po tyłku, że z całą pewnością wiele mniejszych firm po prostu zbankrutuje. Jak to się odbije na nas? Na naszym codziennym życiu? Kto wie… Musimy poczekać, aby się przekonać.

Życzę Wam kochani zdrowia! Bo w tych dziwnych czasach kiedy postrach sieje zaraza nic innego nie jest aż tak bardzo istotne. Chociaż dużo spokoju i cierpliwości także się przyda. Będzie dobrze! Nie ma innej możliwości!

DSC8434 - Zaraza... Jak to dziwnie brzmi...
DSC 9468 - Zaraza... Jak to dziwnie brzmi...
DSC 0520 - Zaraza... Jak to dziwnie brzmi...
DSC 9425 - Zaraza... Jak to dziwnie brzmi...
DSC 9712 - Zaraza... Jak to dziwnie brzmi...
DSC 9692 - Zaraza... Jak to dziwnie brzmi...
DSC 9710 - Zaraza... Jak to dziwnie brzmi...
DSC 9742 - Zaraza... Jak to dziwnie brzmi...
DSC 9770 - Zaraza... Jak to dziwnie brzmi...

Zapraszam także na mojego Facebooka i Instagrama :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *