POMOCNIK SESYJNY – 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

Luks Sfera 21.02.2022  Justyna Szufarska 10 - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

Cześć! Mam na imię Marta i cieszę się, że już niedługo spotkamy się na naszej wspólnej sesji. Jeśli masz ochotę odrobinę lepiej mnie poznać to zajrzyj proszę do zakładki O MNIE :)

Przygotowałam dla Ciebie ten mały pomocnik sesyjny, aby ułatwić Ci nasze spotkanie jak najbardziej się tylko da :) Jest sporo czytania, ale mam nadzieję, że dzięki niemu wszystkie Twoje wątpliwości i pytania dotyczące naszej sesji nieco się rozjaśnią :) Przeczytaj go proszę na spokojnie, najlepiej jeśli przeczytacie go wspólnie ze swoją drugą połówką jeśli razem będziecie uczestniczyć w sesji :)

JAK SIĘ DO MNIE ZWRACAĆ?

Mówcie mi po imieniu. Będzie wspaniale jeśli i ja będę mogła mówić tak do Was. To zdecydowanie ułatwia komunikację. Moim zdaniem jestem dosyć sympatyczną i wyluzowaną osobą więc spokojnie, bez spinania się ;) Nie chciałabym jednak, abyście pomyśleli, że jestem niewychowana dlatego jeśli jeszcze tego nie zrobiłam to z pewnością niebawem zapytam się Was czy macie coś przeciwko mówieniu sobie na „Ty” ;)

ILE CZASU ZAJMIE SESJA?

Sesja zdjęciowa może potrwać godzinkę, ale może też potrwać trzy dlatego ważne jest, abyście mieli czas. Pośpiech tworzy stres, a stres działa na wszystkich niekorzystnie. Dobrze jeśli w dniu sesji nic nie będzie Was stresować dlatego też umówcie się ze mną w dzień, w który nie macie jakiś innych ważnych planów :) Długość sesji w dużej mierze zależy też od wybranego przez Was pakietu, ale także od tego jak będzie nam się współpracowało :)

Plenerowa sesja rodzinna 07 09 2022 Marta Trzcinska Fotografia 48 side - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

JAK WYGLĄDA SESJA LIFESTYLE?

Najczęstszym stwierdzeniem padającym z ust moich klientów jest „My nie umiemy pozować” i wiecie co ja im zawsze odpowiadam? „To bardzo dobrze!” Na moich sesjach staramy się unikać pozowania, a skupiamy się na czymś zupełnie innym – na naturalności, na czułości, na emocjach, na zabawie, drobnych gestach, szczerych uśmiechach i spojrzeniach przepełnionych radością, miłością i dumą – skupiamy się przede wszystkim na Was kochani! Bez pozowania, bez patrzenia się w obiektyw ze sztucznym uśmiechem. Liczycie się tylko Wy więc Wy musicie skupić się przede wszystkim na sobie :) Chcę, aby sesje ze mną to był taki Wasz czas – czas, w którym jesteście razem ze sobą i dla siebie :)

Chciałabym, abyście pamiętali o tym podczas sesji – ręce bez zajęcia, zwisające wzdłuż ciała to coś czego staramy się unikać. Szukajcie dla swoich rąk zajęcia – przytulajcie, dotykajcie, głaskajcie, podrzucajcie – co tylko zechcecie :)

Sesja rodzinna w sadzie 12 05 2022 Marta Trzcinska Fotografia 87 side - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

JAK PRZYGOTOWAĆ SIEBIE I DZIECI DO SESJI?

1. Jeśli powiecie dzieciom, że przyjdzie Pani i będzie robiła Wam zdjęcia może to tylko zestresować dziecko. W zależności od tego w jakim jest wieku różnie reaguje na obcych. Dlatego warto nie robić z tej sesji wielkiego wydarzenia. Nie opowiadajcie jak będzie wspaniale, jaka będzie super zabawa, bo Wasze dziecko może tylko niepotrzebnie bardzo się podekscytować i przejąć. Może powiecie mu, że wpadnie do Was Wasza koleżanka? Powiedzcie, że będę miała taki duży aparat, pobawimy się razem i przy okazji porobimy sobie trochę zdjęć, albo, że przejdziemy się razem na spacerek… Wasze pociechy mogą mówić do mnie „ciocia”, albo zwracać się do mnie po imieniu – naprawdę nie mam zupełnie nic przeciwko, wręcz przeciwnie! To byłby dla mnie znak, że udało nam się zakumplować ;) Tylko proszę, nie mówcie im nic o pozowaniu, bo pozowania i sztuczności będziemy zdecydowanie unikać ;)

2.Nie przekonujcie dzieci, że muszą się uśmiechać i patrzeć w obiektyw, że muszą być grzeczne i się słuchać, bo to także może niepotrzebnie wywołać jakieś napięcie. Ma być naturalnie i na luzie więc zarówno Wy jak i Wasze dzieci nie musicie się obawiać pozowania i obcej Pani z aparatem ;) Przede wszystkim nie stresujcie się jeśli dzieci nie chcą współpracować. Nie będziemy ich do niczego zmuszać. Jeśli będzie trzeba to poczekam, poświęcę tyle czasu ile Wasze dziecko będzie potrzebować. Nigdy do niczego nikogo nie zmuszam więc i Wy spróbujcie tego uniknąć na naszym spotkaniu :) Pamiętajcie, że przede wszystkim to Wy musicie być pozytywnie nastawieni i wyluzowani, dzieciom z pewnością się to udzieli :) A jeśli naprawdę zdarzy się sytuacja, że humorek Waszego dziecka będzie tego dnia bardzo bardzo zły to możemy spotkać się innego dnia – nic na siłę kochani :)

3.Nie strofujcie dzieci, nie groźcie im, że jak będą niegrzeczne to czegoś nie dostaną lub będzie kara lub cokolwiek innego. Nie pozwólcie, aby między Wami pojawiły się jakieś zgrzyty – to spotkanie ma być fajne, miłe i wesołe :) Jeśli Wasze dziecko w danym momencie będzie miało jakiegoś foszka to poczekamy, damy mu chwilę na wyciszenie się, prawdopodobnie wszystko szybko mu minie. Naprawdę najważniejsze jest Wasze podejście do sprawy więc spokój, opanowanie i uśmiech – nic innego nie wchodzi w grę na naszej sesji :)

4.Starajcie się nie przekupywać dzieci nagrodami. Dziecko, które ma obiecaną nagrodę  (zabawka, lizaczek, batonik, wycieczka czy cokolwiek innego) ma zazwyczaj bardzo silną presje na to, żeby jak najszybciej skończyły się te zdjęcia. A sesja to ma być przygoda, to ma być fajne wyjście do lasu, na łąkę czy też zabawa w Waszym domu. Można to tak przedstawić dzieciom, aby one potraktowały to właśnie jako ciekawą przygodę :)

5.Postarajcie się, aby krótko przed sesją Wasze dziecko nie używało telefonu (nie oglądało bajek czy filmików na YouTube itp.) Telefon zazwyczaj mocno sprawia, że dzieciaczki są rozkojarzone, warto to zminimalizować ;)

6.Dobrze jeśli dziecko przed sesją jest najedzone i napite, brzuszek pełny to brzuszek szczęśliwy ;) Ale unikajcie jedzenia słodkości, bo z pewnością wszyscy dobrze wiemy jak cukier potrafi pobudzić ;)

7.Przy mniejszym dziecku koniecznie przed sesją sprawdźcie pieluszkę. Niby taki drobiazg, ale pełna pieluszka to dyskomfort dla dziecka, a to prawdopodobnie wpłynie na jego gorszy humor. To samo tyczy się ubranek. Muszą być one wygodne, takie aby nic nie cisnęło, nie gniotło, nie drapało. Lepsze szczęśliwe dziecko niż zdenerwowane ;)

8.Zwróćcie uwagę na różnorakie opaski na głowie i skarpetki. Zarówno jedno jak u drugie zostawia zazwyczaj odciśnięte ślady na ciele. Warto tego uniknąć. Tyczy się to zarówno maluszków, większych dzieci jak i dorosłych. Zdjęcia bez skarpetek są najlepsze! Unikajcie odciśniętych śladów od gumek :)

9.Zabierzcie dla dzieci i dla siebie rzeczy na zmianę. Różne rzeczy się mogą zdarzyć niezależnie od wieku uczestników sesji. Dziecko może ulać na siebie czy na rodzica, większe może się przewrócić gdzieś w błoto… Warto mieć ubrania na zmienę (pamiętajcie, aby po przebraniu ubrania były także spójne z rzeczami reszty rodzinki (o tym poniżej).

10.Unikajcie pełnych kieszeni – telefon, kluczyki, portfel – wszystko to mogę Wam przechować w swojej torbie. Pełne kieszenie nie wyglądają fajnie na zdjęciach ;)

11.Jeśli idziemy w plener to zabierzcie tylko to co najbardziej istotne. Zazwyczaj w plenerze nie trzymamy się chodników i utwardzonych dróg, chodzimy po polach, polanach i innych tego typu miejscach. Chcę, abyście mieli wolne ręce, abyście nie musieli chować po krzakach torebek, fotelików samochodowych, siatek czy nawet wózka. Ja bez problemu zmieszczę w torbie Wasze picie, pieluchę na zmienę dla Waszego dziecka czy też chusteczki nawilżane :)

12.Pamiętajcie, że jeśli sesję robimy w plenerze to warto zabezpieczyć się tak profilaktycznie przeciwko komarom i kleszczom. 

Domowa sesja Marcelinki i Antosi 26 06 2022 Marta Trzcinska Fotografia 7 side - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

JAK SIĘ UBRAĆ?


Ubiór jest ważnym elementem podczas sesji zdjęciowych. Zarówno podczas sesji rodzinnych domowych jak i plenerowych. Jest kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę podczas wybierania strojów na sesje.

1.Dobrze jeśli ubrania wszystkich uczestników sesji będą spójne, ale w żadnym wypadku nie muszą być identyczne. Zwróćcie uwagę na kolory, wzory…
2.Unikajcie nadruków na rzeczach, np obrazków, napisów, jakiś dużych logo firm, bajkowych postaci i innych tego typu rzeczy
3.Nie musicie stroić się w eleganckie rzeczy, ubierajcie się swobodnie, wygodnie, tak jak lubicie najbardziej, żebyście czuli się dobrze, a nie sztucznie i sztywno.
4.Mamusie i córeczki jak najbardziej mogą mieć sukienki, ale unikajcie takich „eleganckich” przebrań jak na bal, ubierzcie coś zwiewnego, wygodnego, „na luzie” :)
5.Przygotujcie sobie po dwie stylizacje jeśli macie ochotę. Dla mnie nie ma problemu, możecie się przebierać w czasie sesji. Tylko pamiętajcie, aby rzeczy po przebraniu również były ze sobą spójne :) 
6.Kolory są dosyć istotne, ale tak naprawdę można je w fajny sposób ze sobą łączyć. Jeśli nie wiecie jak to poniżej wrzucam Wam link gdzie możecie popatrzeć na trochę rodzinnych inspiracji ubraniowych:

https://pl.pinterest.com/martatrzcinskafoto/stroje/ 

Domowa sesja rodzinna 22 05 2022 Marta Trzcinska Fotografia 27 side - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE NA SESJE?

Sesja w Waszym mieszkaniu to coś wspaniałego, będzie piękną pamiątką, będzie z pewnością także bardziej naturalna bo gdzie możecie się czuć bardziej swobodnie niż właśnie we własnych czterech ścianach? Nie martwcie się jeśli Wasze mieszkanie nie wygląda jak z katalogu IKEI, przecież nikt tego od Was nie oczekuje. Ważne, aby to Wam się ono podobało :)

Ja przed sesją zazwyczaj proszę o kilka zdjęć mieszkania zrobionych w ciągu dnia przy świetle dziennym. Zwykłe zdjęcia zrobione telefonem, abym mogła zobaczyć jak wygląda sprawa światła dziennego, ilość miejsca itd.

Dla mnie podczas fotografowania w mieszkaniach najważniejsze jest właśnie światło dzienne. Nie fotografuje przy zapalonym świetle więc na taką sesję możemy umówić się wyłącznie kiedy na dworze jest dosyć jasno. Dlatego dobrze jeśli przed sesją sprawdzicie gdzie będzie najjaśniej. Jeśli macie firanki czy zasłonki, które blokują wpadanie światła do domu to prawdopodobnie będę prosiła o ich odsunięcie. Dajcie mi znać na jaką stronę świata wychodzą Wasze okna :) Będzie mi prawdopodobniej łatwiej ustalić najlepszą godzinę do naszej sesji.

Pozostając w temacie światła w mieszkaniu. Jest kilka trików, które warto wykorzystać jeśli Wasze mieszkanko jest dosyć ciemne lub jeśli macie ciemne ściany lub jeśli pogoda na dworze jest tak straszna, że w domu jest dosłownie ciemnica
* ubierzcie się na jasno – niekoniecznie na biało, ale zamiast czarnych czy bardzo ciemnych strojów wybierzcie coś jaśniejszego
* może macie możliwość małego przemeblowania? Sofa czy też łóżko stoją bardzo daleko od okna? Może uda się chociaż na czas sesji odrobinę zmienić ustawienie mebli?
* macie balkon lub taras? Może uda mi się wyskoczyć na zewnątrz i porobić kilka zdjęć przez okno :) ?
* macie ciemną kapę na łóżku w sypialni? może dobrze będzie ją zdjąć i założyć jaśniutką pościel lub samo białe prześcieradło…

Wracając do przygotowania mieszkania – zwróćcie uwagę na to co leży na wierzchu. Zanim do Was wpadnę warto „ogarnąć”. Nie chodzi mi tutaj oczywiście o ścieranie kurzy na szafach i mycie okien (bez obaw, nie robię testów białej rękawiczki) ;) Chodzi mi o schowanie przedmiotów, które na sesji nie będą nam potrzebne, a które mogą nie wyglądać korzystnie na zdjęciach. Przedłużacze/kable leżące na ziemi, stos czasopism schowanych gdzieś pod szafką, ładowarki w kontaktach, deska do prasowania postawiona za drzwiami, czy też między szafą a ścianą, jakieś kolorowe butelki z płynami, mydłami  – nie będę Wam tutaj podawać wszystkich przykładów jakie wpadną mi do głowy, mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi? Spójrzcie na swoje mieszkanie, rozejrzycie się i zwróćcie uwagę czy są w nim rzeczy, które mogłyby na czas sesji zostać schowane. 

 

Pokażę Wam przykład :)

51037713 636153633466048 7403493938549489664 o - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

GDZIE W MIESZKANIU NAJLEPIEJ ZROBIĆ ZDJĘCIA?

Ciężko mi tutaj dokładnie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ odpowiedź zależy od Was. Zdjęcia możemy robić w różnych pomieszczeniach. Nawet lepiej jeśli nie będziemy skupiać się tylko na jednym z nich. Możecie usiąść na podłodze w salonie i tam zająć się zabawą i wygłupami, ale równie dobrze możecie usiąść na kanapie czy też w pokoju dzieci. Przytulasy mogą odbywać się zarówno na łóżku w sypialni jak i na fotelu w salonie. Możecie usiąść oparci o łóżeczko dziecka, szafki w kuchni, albo okno balkonowe. Możemy zrobić zdjęcia przy stole w jadalni, albo przy lustrze w przedpokoju. Wszystko zależy od Was, waszego mieszkania i tego gdzie będzie odpowiednio jasno ;) Ale bez obaw. tak naprawdę do szczęścia potrzebujemy łóżka lub kanapy oraz okna, z tym zestawem gwarantuję Wam, że zdjęcia się udadzą ;)

Domowa sesja rodzinna 28 11 2021 Marta Trzcinska Fotografia 22 1981x3000 side - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

CO MAMY ROBIĆ NA SESJI?

Tak jak wspominałam – dla mnie ważne jest, aby sesje rodzinne były jak najbardziej naturalne, aby ukazać na zdjęciach Wasze prawdziwe emocje. Zdjęcia z dziećmi są zarówno wymagające jak i dosyć proste – przy takich zdjęciach bardzo ważna jest zarówno zabawa jak i okazywanie uczuć. Już tłumaczę jak ja to widzę.

Tatusiowie mogą zająć się rozkręceniem zabawowej części sesji. Pomyślcie jak zawsze wygłupiacie się z Waszym dzieckiem? Co sprawia, że zawsze się śmieje? Co wywołuje najszczerszy uśmiech na jego buzi? Wymyślcie jakieś wspólne wygłupaski (oczywiście dostosowane do wieku) – podrzucanie, robienie samolocika, gilgotki, gonienie się, noszenie dziecka na barana, wspólne tańce, podskoki na łóżku rodziców, walka na poduszki itd.

Mamusie mogą odpowiadać za tą bardziej emocjonalną część sesji. Kiedy po szalonych zabawach nadejdzie czas na wyciszenie przyjdzie czas na przytulaski, buziaki, miziaki, głaskanie, otulanie, noski noski, spojrzenia pełne miłości czy też karmienie piersią… Wiecie o co mi chodzi, prawda?

Ale przy tego typu sesjach możemy także posiłkować się innymi „pomocami” takimi jak na przykład przeglądanie ulubionej książeczki, układanie puzzli, wspólne gry w planszówki, zabawy ulubioną maskotką, tańczenie i śpiewanie wesołych dziecięcych piosenek, granie na jakiś instrumentach, robienie baniek mydlanych, malowanie farbami, a nawet wspólne, rodzinne przygotowywanie czegoś do jedzenia, np ciasta lub ciasteczek, naleśników, kanapek itd. Pomyślcie także o zabawach bez zabawek czyli jakieś wyliczanki, granie w łapki, robienie głuchego telefonu, zabawa w „ence pence, w której ręce”, robienie „a kuku” itp.

Oczywiście to wszystko tylko przykłady, jestem pewna, że Wy sami najlepiej będziecie wiedzieć co i jak najbardziej pasuje do Waszej rodzinki i w jaki sposób chcecie zostać uwiecznieni na zdjęciach :) A jeśli zechcecie wykorzystać, któryś z powyższych pomysłów to śmiało ;) 

Sesja rodzinna Amelka i Stas 03 06 2022 Marta Trzcinska Fotografia 54 side - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

SESJA LIFESTYLE NOWORODKOWA

W całym powyższym opisie skupiałam się raczej na nieco starszych dzieciach, ale jeśli spotkamy się, aby sfotografować Was i Waszą malutką, nowonarodzoną kruszynkę to tak naprawdę nie potrzeba tu żadnych dodatkowych pomysłów na aktywności ;) W przypadku takiej sesji najważniejsza jest Wasza bliskość. Pojawieniu się w domu Waszej dziecinki towarzyszą takie emocje, że widać je gołym okiem, ja uchwycę je po prostu na zdjęciach, abyście w przyszłości mieli pamiątkę z tego przepięknego okresu Waszego życia :)

Celem takiej sesji jest uchwycenie piękna pierwszych chwil życia Waszego maleństwa. Skupimy się więc na całkowitej naturalności. Przytulanie, głaskanie, podziwianie tych drobniutkich rączek i stópek, przewijanie, karmienie, kąpiel, usypianie, spojrzenia pełne miłości, delikatne gładzenie, Wasze szczęście, radość i miłość. 

Na moich sesjach unikam typowego, sztywnego pozowania, patrzenia w obiektyw, unikam także zbędnych dodatków, sztucznych teł, kolorowych czapeczek, przebrań, układania maluszka w jakieś koszyki, miseczki i tego typu rzeczy. Oczywiście takie zdjęcia także potrafią być piękne, ale takimi zdjęciami zajmują się inni fotografowie, ja natomiast pokazuję Was takimi jakimi jesteście naprawdę, zatrzymuję dla Was na pamiątkę Was i Wasze emocje i staram się, abyście czuli się przy tym jak najbardziej naturalnie i swobodnie :)

Pamiętajcie, że ta malutka istotka rośnie niewyobrażalnie szybko. W ciągu zaledwie tygodnia potrafi się niesamowicie zmienić. Dlatego dobrze spotkać się na sesji najszybciej jak to będzie możliwe. Wierzcie mi, że miesiąc po narodzinach te pomarszczone stópki i malutkie paluszki nie będą już takie same jak w pierwszych dniach.

I nie martwcie się jeśli sesja będzie się przedłużała z różnych względów. Ja sama jestem mamą, wiem jak wyglądają sprawy z karmieniem, przewijaniem, ulewaniem, bolącym brzuszkiem i całą masą innych rzeczy. Ja dostosuje się do Was i do potrzeb Waszego maluszka – to one są najważniejsze. Także bez obaw – będę z Wami tyle czasu ile będzie trzeba :)

Domowa sesja Hubert i rodzice 03 09 2022 Marta Trzcinska Fotografia 42 1996x3000 side - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

W JAKICH GODZINACH NAJLEPIEJ SIĘ SPOTKAĆ?

Godziny naszych spotkań są uzależnione przede wszystkim od pory roku. Jeśli będziemy robić zdjęcia w mieszkaniu to najważniejsze jest aby było jasno. Warto zwrócić uwagę w jakich godzinach wpada najwięcej światła do danych pomieszczeń w Waszym domu :) Latem mamy spory wybór godzinowy, zimą natomiast najlepiej jest robić zdjęcia między 10-13 bo tylko wtedy mamy szanse na odpowiednią ilość światła w mieszkaniu.

Jeśli będziemy robić zdjęcia w plenerze to także sporo zależy od pory roku. Ja preferuję przede wszystkim wschody i zachody słońca, a dokładnie chwilę po wschodzie i chwilę przed zachodem słońca. To akurat nie jest mój wymysł, bo tak mi najwygodniej ;) Wtedy właśnie jest najlepsze światło, a na zdjęciach może zadziać się magia ;) Nie żartuję! Raczej nie zgadzam się na fotografowanie w pełnym słońcu, w okolicach południa – wierzcie mi, nie chcielibyście mieć takich zdjęć ;) Wyjątek stanowią dni kiedy niebo jest zachmurzone. Jeśli nie ma ostrego słońca, a na niebie są mocne chmury to godzina spotkania może być dowolna :)

Rodzinna sesja Julki i Antka 23 06 2022 Marta Trzcinska Fotografia 51 side - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

A CO JEŚLI W UMÓWIONY DZIEŃ POGODA NIE DOPISZE?

Pogodę możemy sobie sprawdzić z wyprzedzeniem iluś tam dni, niestety tak naprawdę to nic pewnego. Pogoda to loteria i nie zawsze sprawdzają się jej prognozy. Dlatego jeśli jesteśmy umówieni na plener i danego dnia zamiast słońca jest całkowite zachmurzenie – to nic. Tak naprawdę brak słońca w niczym nie przeszkadza i także wyjdą nam fajne zdjęcia ;) Oczywiście jeśli bardzo mocno zależy Wam na zachodzie słońca to możemy przełożyć sesję.

Większym problemem niż zachmurzenie może okazać się deszcz. Jeśli w dany dzień będzie mocno padało to nie będziemy mieli innego wyjścia, trzeba będzie przełożyć sesję. Chyba, że wymarzycie sobie zdjęcia w deszczu, w kolorowych kaloszach i z parasolkami, ze skakaniem po kałużach – jak dla mnie bomba, ja się dostosuje :) 

Sesja rodzinna Emilia i Pawel 23 08 2022 Marta Trzcinska Fotografia 69 1997x3000 side - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

DODATKOWE PYTANIA

Jeśli cokolwiek Was nurtuje, ciekawi, zastanawia, czegoś nie rozumiecie lub nie wiecie to śmiało pytajcie. Odpowiem na wszystkie pytania najlepiej jak będę potrafiła :)

Sesja mama i coreczka Patrycja i Pola 02 05 2022 Marta Trzcinska Fotografia 3 side - POMOCNIK SESYJNY - 
DOMOWA I PLENEROWA SESJA RODZINNA :)

A NA KONIEC…


A na zakończenie taka mała inspiracja dla Was. Jeśli zechcecie spójrzcie sobie na przykładowe rodzinne zdjęcia domowe i plenerowe. Ja już co prawda się tak nie inspiruje, ale może dla Was będzie to jakimś ułatwieniem i poczujecie się dzięki temu pewniej i bardziej przygotowani :)

Domowe sesje rodzinne:
https://pl.pinterest.com/martatrzcinskafoto/domowa-rodzinna-sesja-lifestyle/

Plenerowe sesje rodzinne:
https://pl.pinterest.com/martatrzcinskafoto/plenerowa-rodzinna-sesja-lifestyle/ 

I nie stresujcie się! 
Będzie fajnie, wesoło i zyskacie piękną pamiątkę na całe życie!!!
Już ja się o to postaram :)

Do zobaczenia!

Buziam :*
Marta