Regulamin sesji

Zajmuję się fotografią lifestyle. Staram się, aby moje fotografie były jak najbardziej naturalne. Nie prowadzę studia, zdjęcia wykonuję w plenerze, w domach klientów lub w innym wspólnie wybranym przez nas miejscu. Mając to wszystko na uwadze, potwierdzacie, że zapoznaliście się z moimi zdjęciami i akceptujecie mój styl fotograficzny.

Musicie jednak wiedzieć, że nawet jeśli zobaczyliście wśród moich zdjęć ujęcia, które szczególnie Wam się marzą to nie mogę zagwarantować Wam, że uda nam się je idealnie odtworzyć. Na końcowy efekt zdjęć ma wpływ wiele rzeczy, na przykład warunki pogodowe, warunki oświetleniowe, a także humory uczestników sesji :)

Zrezygnowałam z drukowanych umów na rzecz poniższego regulaminu dlatego proszę Was o poświęcenie kilku minutek i zapoznanie się z nim.

Regulamin sesji zdjęciowych 

1.

Przed sesją pobieram 100 zł bezzwrotnego zadatku – wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją tego regulaminu oraz rezerwacją terminu. Pozostała płatność powinna zostać uiszczona do dnia sesji przelewem na konto bankowe – 97 2490 0005 0000 4000 3673 2292 (nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia)

2.

Gotowe zdjęcia do wyboru otrzymujecie poprzez galerię internetową. Tam wybieracie ujęcia zgodnie z wybranym i opłaconym pakietem. Póżniej jest możliwość dokupienia wyłącznie dodatkowych ujęć w cenie 30zł/szt. Po Waszym wyborze i dokonaniu ewentualnej dopłaty zdjęcia wysyłam Wam mejlowo oraz przekazuję je do drukarni, a gdy otrzymam wydruki umawiamy się na odbiór materiałów bądź następuje ich wysyłka (koszt wysyłki to 20 zł – kurier DPD)

3.

Płatności za dodatkowe ujęcia, a także za ewentualne dodatkowe wydruki i albumy następuje do dnia odbioru materiałów przelewem na konto.

4.

Powierzacie mi (Fotografowi) swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu wyłącznie w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług, nic poza tym.

5.

W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć ze względu na pogodę. Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem. Jednak pamiętajcie, że ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również bez problemu uzgadniamy nowy termin.

6.

Sesję możecie wykupić także w formie voucheru prezentowego. Obowiązują te same ceny co przy rezerwacji sesji dla Was. Znajdziecie je w zakładce OFERTA. Opłata za sesję prezentową pobierana jest z góry. Ważność voucheru to 6 miesiący. Po upływie tego terminu usługa przepada.

7.

Do każdej sesji istnieje możliwość zamówienia dodatkowych odbitek oraz albumów. Ich pełna oferta dostępna jest tutaj:
ALBUMY I ODBITKI

8.

Gwarantuję Wam wykonanie usługi na poziomie pokazanym w portfolio na stronie oraz w moich social media.

9.

Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

10.

Pliki od dnia wyboru przechowuję przez okres 1 roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.

11.

Nie jestem grafikiem, podczas obróbki nie przerabiam ani całych sylwetek, ani pojedynczych ich części. Moje modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń. Zależy mi, aby moje zdjęcia były jak najbardziej naturalne dlatego nie zajmuję się ich całkowitym zmienianiem.

12.

Zobowiązuję się do ochrony Waszego wizerunku więc nie udostępnianiam zdjęć bez Waszej wiedzy i wcześniejszej zgody do żadnych innych celów niż wskazane poniżej. Nie udostępnianiam też żadnych Waszych danych osobowych innych niż imiona. Informacja o przetwarzaniu Waszych danych znajduje się w Polityce Prywatności dostępnej na stronie – https://martatrzcinskafotografia.pl/polityka-prywatnosci/ . Biorąc udział w sesji akceptujecie jej warunki.

13.

Nie będę ukrywała, że możliwość pochwalenia się wykonanymi przeze mnie zdjęciami stanowi ważny element mojej pracy. Zwróćcie uwagę, że gdyby nie to, to Wy także nie moglibyście wcześniej zapoznać się z moimi pracami i nie wiedzielibyście jak wyglądają zdjęcia zrobione przeze mnie :) Dlatego też bardzo zależy mi na tym, abym miała możliwość umieszczania zdjęć na stronie internetowej oraz moich social mediach. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Będzie mi bardzo miło jeśli wyrazicie zgodę na pokazanie przeze mnie wykonanej pracy i pochwalenie się naszą wspólną sesją :) Jednak nigdy nie wymuszam na nikim zgody, jest ona zupełnie dobrowolna.

14.

Wraz z otrzymaniem ode mnie zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, czyli między innymi do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.

15.

Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, zmiany kolorów, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – pamiętajcie, że to ja jestem autorem zdjęć i chcę, aby zostały one pokazywane przez Was tak jak ja je przygotowałam :)

16.

Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej zgody.

17.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE w plenerze:
Decydując się na sesję w plenerze musicie być przygotowani na to, że może się przytrafić coś niespodziewanego. Plener to owady, rośliny, kałuże, piasek i wiele innych rzeczy. Dlatego też zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami czy pylącymi trawami leżą po Waszej stronie. Poruszając się po polach, łąkach, lasach czy mieście zarówno Wy jak i ja musimy zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.

18.

UBIÓR NA SESJE – przygotowanie strojów na sesje leży po Waszej stronie (chyba, że chcecie skorzystać z sukienek dostępnych w mojej mobilnej garderobie). Na sesje lifestyle polecam proste kolory i wzory. Moim zdaniem przed aparatem cudownie prezentują się kolory natury, ziemi. Jednak nie jestem specjalistką. Małą inspirację kolorystyczną można znaleźć na przykład – https://pl.pinterest.com/martatrzcinskafoto/stroje/ . Można przygotować 2 stylizacje, aby w razie czego zmienić i szybko się przebrać. W przypadku wątpliwości możecie skonsultować wybór ze mną :)

19.

Kochani! Bardzo proszę, aby na sesje plenerowe nie zabierać wózków, fotelików nosidełek i ogólnie niepotrzebnego balastu, który trzeba by było nosić. Jest to moim zdaniem zbędny balast, który trzeba ciągle przekładać i chować gdzieś po krzakach ;) Ja do swojego plecaka w razie potrzeby mogę schować jakieś chusteczki nawilżane, Wasze dokumenty i telefony. Zdecydowanie warto mieć wolne ręce, aby bez problemu zająć się noszeniem swoich pociech czy też złapaniem swojej drugiej połowy za rękę. Także nie bierzemy nic. Ja zawsze mam ze sobą koc oraz plecak, do którego mogę wrzucić Wasze drobiazgi.

20.

Do sesji domowej należy względnie wysprzątać mieszkanie, pochować to co chwilowo niepotrzebne, na przykład wystające kable, ładowarki, jakieś zabawki stojące na meblach czy ziemi, a także takie rzeczy jak płyny, opakowania z dużymi logo, kolorowe ściereczki i ręczniki w kuchni… Pamiętajcie, że nie przeprowadzam testu białej rękawiczki ;) Jeśli boicie się, że mieszkanie nie nadaje się do zdjęć, prześlijcie mi zdjęcia, abym sama mogła to ocenić jeszcze przed sesją, jednak jestem pewna, że Wasze obawy są bezpodstawne :) Robiłam zdjęcia w najróżniejszych mieszkaniach i wiem, że się da :)

21.

W miejscach plenerowych, ewentualną opłatę za wejście, bilet wstępu ponosi Klient.

22.

Dojazd na sesję do 20 km od Starogardu jest w cenie. Powyżej obowiązuje opłata 1zł/km (liczy się droga na sesję oraz droga powrotna).

Regulamin obowiązuje od dnia 01.06.2021 roku.