Sesja narzeczenska Paulina i Lukasz 05 08 2023 Marta Trzcinska Fotografia 66 1140x758 - Jak namówić chłopaka na sesję?

Jak namówić chłopaka na sesję?

Przeczytaj mu ten wpis :)

Jakiś czas temu dostałam wiadomość z takim pytaniem. Pomyślałam wtedy, że warto napisać odpowiedź nie tylko samej zainteresowanej, ale także szerszemu gronu dziewczyn, bo domyślam się, że ten „problem” nurtuje wiele pań. Namówić chłopaka, narzeczonego czy też męża na sesję to bez wątpienia nie lada wyzwanie. Myślę, że niewielu mężczyzn tak sami od siebie stwierdzają, że mają ochotę na sesję zdjęciową. Wielu z nich nawet po zaproponowaniu tego przez swoją partnerkę z pewnością kategorycznie odmawia. Ale wiecie co dziewczyny? Może zróbmy tak, że ja napiszę jak mniej więcej wygląda taka sesja ze mną, a Wy przeczytacie to swojemu partnerowi, co? Może wspólnymi siłami uda nam się namówić chłopaka, na tą wymarzoną przez Ciebie sesję ;)

Jak jest na sesji ze mną?

Przede wszystkim na początku muszę napisać coś ważnego! Nie prowadzę studia więc sesje robimy albo w plenerze, albo w domach klientów, albo w jakimkolwiek miejscu, które wspólnie wybierzemy i ustalimy :)

A teraz druga niezwykle ważna informacja! Naprawdę nie musicie martwić się, że nie umiecie pozować, bo pozować wcale nie będziecie. Nie będzie patrzenia w obiektyw i uśmiechania się do mnie sztucznie. Nie będę mówiła Wam, jak stanąć, gdzie położyć rękę i gdzie patrzeć. No dobra czasem coś Wam pewnie podpowiem, ale zdecydowanie nie będzie to miało nic wspólnego z pozowaniem! Będzie naturalnie, emocjonalnie i z całą pewnością wesoło – kto u mnie był na zdjęciach ten wie, że ja jestem raczej taka fajna babka (mam nadzieję) ;) Może najlepszą rekomendacją będzie to, że panowie po takich zakochanych sesjach zawsze mówią, że nie było wcale tak źle jak myśleli, niektórzy mówią nawet, że było fajnie! Taki komplement z ust mężczyzny, który “nie lubi zdjęć” i “nie umie pozować” to dopiero zaszczyt dla mnie :) I jak widać po długości moich wpisów – raczej gaduła ze mnie, więc tym bardziej nie macie się co martwić :)

Jeśli po przeczytaniu tego początku nadal nie udało Ci się namówić chłopaka na wspólną sesję to lecimy dalej. Mam jeszcze kilka podpowiedzi :)

Pamiątka na całe życie…

Sesja zakochańców, sesja narzeczeńska, sesja pary, sesja dla dwojga, sesja dla zakochanych… Można ją nazwać na wiele sposobów, ale wszystko to prowadzi do jednego, a mianowicie do stworzenia dla Was przepięknej pamiątki! Ja jestem dla Was i zrobię wszystko, aby stworzyć dla Was najpiękniejszą pamiątkę na całe życie ♥ Ty to wiesz, prawda? Ale teraz musisz do tego namówić chłopaka.

Zdaję sobie sprawę, że panowie mogą nie myśleć przyszłościowo, a przynajmniej nie w kwestii wspomnień, pamiątek itp. Pewnie przez myśl im nie przeszło, że taka sesja to nie jakieś „widzimisię”, ale właśnie stworzenie czegoś pięknego co zostanie z Wami już do końca życia. Co stanie się pamiątką nie tylko dla Was, ale i dla Waszych najbliższych. Dla rodziców, dla dzieci, a może nawet i dla wnuków? Kto wie!

Zapraszam Was na randkę…

Żyjemy w takich czasach, że prawie wszystko i prawie wszyscy cały czas pędzą przed siebie. Wszędzie w biegu… Brak czasu dla siebie, brak czasu dla partnera… Nie mówię, że wszyscy, jednak zdecydowana większość. To się chyba po prostu nazywa ŻYCIE, prawda? Praca, zakupy, gotowanie, sprzątanie, może także dzieci… W takim przypadku niewiele jest czasu na bliskość, na odpowiednie pielęgnowanie swojej miłości. A ja podczas naszej sesji chciałabym Wam podarować właśnie trochę czasu dla siebie. Czasu spędzonego we dwoje (no dobra Wy dwoje plus ja, ale wiesz na pewno o co mi chodzi) ;) Chciałabym, aby nasze spotkanie było wolne, bez zbędnego pośpiechu, bez patrzenia na zegarek. Abyście mogli zająć się sobą (o mnie możecie przecież zapomnieć) ;) Zachęć partnera do takiej randki, w końcu sesja to może być dopiero jej początek, prawda :) ?

A może mała wizualizacja? ;)

Porozmawiaj z Twoim mężczyzną na spokojnie. Wytłumacz mu, że to dla Ciebie ważne. Uświadom mu, że to nie jest głupi pomysł. Powiedz mu, aby wyobraził sobie Was za czterdzieści lat, jak siedzicie wspólnie na kanapie, on Cię obejmuje ramieniem, obok Was leży pudło pełne odbitek, które uzbierały się podczas całego Waszego wspólnego życia. Przeglądacie te zdjęcia z różnych uroczystości, wyjazdów wakacyjnych i trafiacie na zdjęcia z tej wspólnej sesji… Sesji sprzed czterdziestu lat. Kiedy oboje byliście piękni i młodzi. I wspominacie sobie jak było wesoło, jak się wtedy czuliście, jak bolały Was policzki od śmiania. Wspominacie jak wskoczyłaś mu na barana, jak on czule gładził Cię w tamtym momencie po twarzy, jak szeptał Ci do ucha coś o czym wiecie tylko Wy… Może to było coś miłosnego? Może coś zbereźnego? A może coś śmiesznego? Pewnie to ostatnie, bo na kolejnym zdjęciu śmiejesz się w głos, tak szczerze… A on patrząc na to roześmiane zdjęcie potrafi sobie przypomnieć Twój piękny śmiech z tamtej sesji sprzed czterdziestu lat… Oglądacie zdjęcia z których emanuje miłość. Fotografowi udało się uwiecznić na zdjęciach to coś… To gorące spojrzenie, ten czuły gest, ten szczery uśmiech…

Widzicie to? Jeśli to nadal nie przekona Twojego chłopaka/narzeczonego/męża to pójdźmy w bardziej praktyczny opis ;)

Do czego mogą przydać się zdjęcia z sesji?

Nie każdy jest romantykiem, więc nie do każdego może przemówić powyższą wizja ;) Ale taka sesja może mieć też zastosowanie praktyczne. Jakie? Już śpieszę wypisać kilka moich pomysłów :)

Zdjęcia z Waszej wspólnej sesji mogą przydać się do:
– włożenia w ramki (do powieszenia na ścianę, postawienia gdzieś)
– dodania na social media (np profilowe, zdjęcie w tle itd)
– personalizowanych kartek z życzeniami
– fotoalbumu dla Was lub najbliższych (np. na święta, dzień mamy, dzień babci itp.)
– kalendarza zdjęciowego dla Was lub dla najbliższych (idealny prezent na święta przed końcem roku)
– zrobienia fotoobrazu dla Was lub dla najbliższych
– włożenia do portfela
– na tapetę na telefon lub komputer

Jeśli jesteście jeszcze przed ślubem, zdjęcia z sesji mogą przydać się do:
– zaproszeń ślubnych
– pokazu slajdów, który wyświetlicie na weselu
– ozdobienia sali (np. do powieszenia na tablicy, sznurku lub do postawienia na stołach)
– podziękowań dla rodziców (np. fotoksiążka z tymi zdjęciami)
– naklejek na alkohol

Sesja narzeczeńska? Koniecznie!

Przed chwilą wspomniałam o ślubie i weselu, dlatego muszę też napisać o tym, że sesja narzeczeńska powinna być obowiązkowym punktem na Waszej liście rzeczy do zrobienia i przygotowania przed ślubem! Dlaczego? Oczywiście tak jak wspominałam powyżej – zdjęcia z takiej sesji mogą Wam się przydać do różnych rzeczy i spraw związanych ze ślubem. Ale to nie wszystko. Jednak o tym powstał osobny wpis. Jeśli jesteś zainteresowana tematem sesji narzeczeńskiej to kliknij tutaj – „Sesja narzeczeńska – dlaczego warto ją zrobić?” :)

Na zakończenie…

Mam nadzieję, że coś z tego tekstu Ci się przyda i uda Ci się namówić swojego partnera na wspólną sesję. Teraz już z pewnością wie, że taka sesja to nic strasznego, że będzie fajnie i wesoło! I że sprawicie tym pamiątkę nie tylko dla siebie, ale i dla najbliższych. Także pozostaje Ci już tylko umówić się na sesję :) W razie czego to wiesz gdzie mnie szukać ;)

Jeśli chciałabyś zobaczyć więcej zdjęć z sesji zakochańców to zajrzyj do mojej galerii TUTAJ :)

Sesja narzeczenska nad morzem 21 07 2022 Marta Trzcinska Fotografia 30 1 - Jak namówić chłopaka na sesję?
Sesja narzeczenska Oliwii i Arka 08 06 2023 Marta Trzcinska Fotografia 72 - Jak namówić chłopaka na sesję?
Narzeczenska sesja Aleksandry i Przemyslawa 20 06 2023 Marta Trzcinska Fotografia 44 - Jak namówić chłopaka na sesję?
Plenerowa sesja rodzinna 07 09 2022 Marta Trzcinska Fotografia 118 - Jak namówić chłopaka na sesję?
Emilia i Przemek Gdynia Redlowo 08 08 2020 Marta Trzcinska Fotografia 43 - Jak namówić chłopaka na sesję?
Kamila i Daniel sesja nad morzem 25 07 2021 Sopot Marta Trzcinska Fotografia 9 - Jak namówić chłopaka na sesję?
Marieta i Rafal 22 08 2023 Marta Trzcinska Fotografia 51 - Jak namówić chłopaka na sesję?
Sesja narzeczenska Paulina i Lukasz 05 08 2023 Marta Trzcinska Fotografia 9 - Jak namówić chłopaka na sesję?
Sesja narzeczenska Anita i Sebastian 18 08 2021 Starogard Gdanski Marta Trzcinska Fotografia 73 - Jak namówić chłopaka na sesję?
Nicole i Bartosz Gdansk Marta Trzcinska Fotografia 19 - Jak namówić chłopaka na sesję?
Weronika i Kacper Gdansk Marta Trzcinska Fotografia 46 - Jak namówić chłopaka na sesję?

Zapraszam także na mojego Facebooka i Instagrama :)

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *